Przemysł i produkcja

Kartonowanie – charakterystyka

Pomimo, że wydawać by się mogło ono nieskomplikowane, kartonowanie przysporzyć może niewielkim przedsiębiorstwom znacznych problemów, jako że pracownicy mogą nie być w stanie ręcznie składać opakowań z szybkością, która zapewniałaby zadowalające tempo produkcji.

Jak bowiem wiadomo, nie wystarczy, aby dany produkt został opakowany w folię, która to ochraniać go będzie przed bezpośrednią ekspozycją na niekorzystne czynniki zewnętrzne, w tym nadmiernie wysoką lub niską temperaturę, wilgoć, czy zanieczyszczenia. Jest to oczywiście kwestia istotna, jednakże równie ważne jest zabezpieczenie zestawu takich produktów przed uszkodzeniem, a także opakowanie ich w sposób ułatwiający transport, przechowywanie oraz układanie na półkach sklepowych. Jest to właśnie główne założenie fazy kartonowania, czy też tak zwanego „secondary packaging”, które dzięki zaawansowanym urządzeniom i osprzętowi może zostać w pełni zautomatyzowane, znacznie odciążając pracowników oraz umożliwiając generowanie jeszcze większych niż dotychczas zysków z prowadzonej działalności gospodarczej.

Aby było to możliwe, warto zmodernizować oraz nieco zmodyfikować specyfikę linii produkcyjnej dodając do niej urządzenia noszące nazwę kartoniarek – są one w pełni konfigurowalne, a więc bez trudu dostosujemy sposób ich działania do własnych potrzeb. Szeroki zakres opcji umożliwi pakowanie zarówno dużych ilości produktów w kartony o znacznych rozmiarach, jak i ochronę przedmiotów luksusowych w niewielkich, pięknie zdobionych opakowaniach kartonowych.

Kartoniarki dostępne są najczęściej w dwóch wersjach – jako oddzielna stacja lub też jako jeden z modułów linii produkcyjnej. Warto przed złożeniem zamówienia skontaktować się z przedstawicielem przedsiębiorstwa oferującego rzeczone rozwiązania technologiczne, bowiem w oparciu o przedstawione przez nas informacje oraz dane o ilości produkowanych w ujęciu dziennym, tygodniowym i miesięcznym wyrobów będzie on w stanie polecić nam urządzenie, które wręcz idealnie sprawdzi się w swojej roli i spełni pokładane w nim oczekiwania.

Ogromną zaletą opisywanych maszyn jest fakt, iż działają one w sposób niemalże całkowicie autonomiczny i bezobsługowy. Wystarczy więc wprowadzić satysfakcjonujące z punktu widzenia właściciela zakładu lub menadżera ustawienia, zadbać o stałą dostawę kartonu, który ma być formowany w opakowania, a następnie – obserwować jak doskonale maszyna radzi sobie w codziennej pracy. Najbardziej zaawansowane produkty są w stanie wytwarzać nawet do 30-40 opakowań na minutę, co jest osiągnięciem będącym poza możliwościami najbardziej doświadczonego nawet pracownika o ponadprzeciętnych zdolnościach manualnych.

Jak więc widać, kartoniarka może okazać się dokładnie tym czego potrzebujemy, by przenieść swoją firmę na nowy poziom rozwoju i zwiększyć jej efektywność, jednocześnie przesuwając pracowników, którzy do tej pory musieli samodzielnie składać kartony na stanowiska, w ramach których będą oni w stanie w pełniejszym stopniu zaprezentować swój potencjał.